Porady

Jaki korektor zmarszczek mimicznych wybrać?

Zmarszczki mimiczne z całą pewnością zaburzają wygląd naszej twarzy, jednak głównie w naszym własnym jej postrzeganiu. Osoby postronne najczęściej nie zwracają większej uwagi na ich obecność. Jednak nie ma nic dziwnego w tym, że każda kobieta chce wyglądać jak najlepiej i jak najkorzystniej. Z tego powodu producenci kosmetyków nieustannie wychodzą naprzeciw nowym potrzebom swoich konsumentów proponując coraz bardziej innowacyjne rozwiązania.

Korektory a zmarszczki

Nie wiem jak wam, ale mi w pierwszym odruchu określenie „korektor” dla kosmetyku kojarzy się z rodzajem kolorowego kamuflażu, którego zadaniem jest ukrycie wszelkich niedoskonałości jakie pojawią się w obrębie naszej twarzy. Jest to właściwie nieodłączna część każdego makijażu, jego integralna i konieczna część. Jednak one najczęściej wpływają jedynie na niewielkie zmiany kolorystyczne na naszej skórze pozwalając na jej ujednolicenie. Zobacz jak ukryć zmarszczki pod makijażem.

Jak działa korektor zmarszczek mimicznych?

Jest to z pewnością rozwiązanie dość innowacyjne. Wiele preparatów zgodnie z zaleceniami producentów można stosować zarówno na zmarszczki mimiczne jak i statyczne. Jednak pomimo swojej nazwy mają one również dodatkową funkcję, którą jest stopniowe „wygładzanie” czy wypełnianie zmarszczek. Czyli poza samym tuszowaniem niechcianych zmian przed nałożeniem makijażu wdrażamy element pielęgnacyjny, który pozwala nam niejako leczyć niedoskonałości naszej skóry.

Ceny i skład

Podobnie jak w przypadku innych kosmetyków, tak i tutaj ramki cenowe są bardzo szerokie i pojawia się pytanie jaki wybrać i czy droższy oznacza bardziej skuteczny? Kwestia ta nie jest tak jednoznaczna jak mogłoby się wydawać. Najważniejszy będzie dla nas z całą pewnością skład kosmetyku na jaki się zdecydujemy. Te nadmiernie tanie, mogą zawierać głównie substancje odżywcze i nawilżające, a w miarę jak cena wyższa znajdziemy w nich korzystne dla naszej urody składniki, które spowodują wygładzenie zmarszczek mimicznych.

Wiem już, że raczej w przypadku korektorów, które swoje działanie koncentrują miejscowo na zmarszczkach mimicznych kwestię ceny warto nieco wypośrodkować i nie nabywać tych nadmiernie tanich, gdyż efekty mogą być żadne. Jednak zwróćmy uwagę również na skład.

Zadaniem korektorów zmarszczek jest, poza działaniem pielęgnacyjnym natychmiastowe wygładzenie skóry pozwalające na nałożenie perfekcyjnego makijażu. Więc wskazanym składnikiem takiego preparatu, z całą pewnością będzie – kwas hialuronowy, który może doskonale wnikać w skórę i ją uelastyczniać i nawilżać również od zewnątrz.

Wśród wskazanych składników znajdziemy również sylikony, które wywołują delikatne wygładzenie skóry i uwidaczniają młodzieńczy wygląd, do którego każda z nas dąży.

Czy warto zdecydować się na korektor zmarszczek mimicznych?

Z pewnością tak. Wiele recenzji przedstawia tego rodzaju kosmetyki jako działanie doraźne, którego wykorzystanie sprawdza się w czasie wykonywania makijażu i zakamuflowania zmarszczek na swojej skórze. Ich działanie naprawcze jest może nieco mniej dostrzegalne, jednak jeśli zastosujemy odpowiednią ogólną pielęgnację to z całą pewnością odczujemy znaczną różnicę i z czasem pozbędziemy się szpecących naszą twarz bruzd, jednocześnie znów zyskując zadowolenie z własnego wyglądu.